20 Saniyede 8 Bilgisayar Çaldılar

Haber Tarihi : 08.01.2014 13:09:37 Çanakkale’nin Ezine ilçesinde, önceki gece bir bilgisayar mağazasından hırsızlık yapmak isteyen 4 kişi, 5 başarısız teşebbüsün ardından girdikleri mağazadan 8 adet diz üstü bilgisayar 1 televizyon çaldı.
A +   A -

20 saniye süren hırsızlık, güvenlik kameralarınca kaydedildi.
Önceki gece saat 04.30 sıralarında, Atatürk Caddesi üzerinde Aylin Yanmaz’a ait bilgisayar ürünleri satan mağazaya gelen 4 kişi, bir süre kapının önünde gezerek iş yerini inceledi. Yoldan her araç geçişinde koşarak ara sokaklara saklanan hırsızlar, araçlar gittikten sonra yeniden mağazaya geldi. Mağazanın kapısını birkaç kez zorlayan hırsızlar, başarısız olunca bir süre daha gezmeyi tercih etti. Yeniden mağaza önünde buluşan 4 kafadar, tornavida yardımıyla kapıyı açtı. 3 kişi mağazaya girerken, bir kişi ise gözcülük yapmak üzere dışarıda kaldı. İş yerine giren hırsızlar, bilgisayarların bulunduğu bölüme geçerek buradaki 8 adet diz üstü bilgisayarı aldı. Hırsızlardan birisi, kaçarken iş yerine ait televizyonu almayı da ihmal etmedi. İş yerinde sadece 20 saniye kalan hırsızlar, daha sonra kaçarak uzaklaştı

Ezine Emniyet Müdürlüğü ekipleri, güvenlik kameraları sayesinde 2’sinin eşkali belirlenen 4 hırsızı yakalamak için çalışma başlattı.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !