AK Parti Biga Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi

Haber Tarihi : 11.03.2018 08:14:25 AK Parti Biga Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi'nde mevcut başkan Nesrin Sirkeci başkanlığa yeniden seçildi.
A +   A -

Köşklübağ Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen kongre, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Kongre Divan Başkanlığını AK Parti Çan Kadın Kolları Başkanı Birsen Dirlik, başkan yardımcılığını AK Parti Biga Belediye Meclis Üyesi Hülya Tuncel, katip üyeliğini ise Arzu Türkyılmaz yaptı.

Tek listeyle gidilen seçimde mevcut başkan Nesrin Sirkeci yeniden seçildi.

Sirkeci, seçim sonrası yaptığı konuşmada, "Biga'da 3 bin 500 kadın üyemizle her geçen gün büyüyen ve gelişen bir aileyiz. Burada bizlere düşen sorumluluk 2019'da yapılacak olan yerel ve genel seçimlerde durmadan ve yorulmadan yola devam etmektir. Öncelikli hedefimiz yapılacak olan yerel seçimlerde Biga'mızı tekrar AK belediyeciliğe kavuşturmaktır. Kadın sürece müdahil olmadan ülke aydınlığa ulaşamaz. Kadınlar sürece müdahil olacak ve Biga tekrar aklanacaktır." dedi.

Yeni yönetim kurulu Fethiye Saka, Elif Mumcu, Çiğdem Arslan, Ayşe Bacak, Gülşen Akbaş, Nurten Kaya, Neriman Kaptan, Zerrin Akgün, Fatma Uğur, Nazan Gergöz, Ayfer Potur, Oya Mercan, Ayşe Süle, Şerifenur Temiz, Remziye Bal, Kadriye Akgün, Gülhan Kırbaş, Hülya Yongalı ve Derya Oruç'tan oluştu.

Kongreye, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, AK Parti İl Başkanvekili Ergin Sezen, İl Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Üstün, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, MHP İlçe Başkanı Ahmet Tekin, oda başkanları ve partililer katıldı.