AK Parti İl Başkanlığında Temayül Yoklaması Yapıldı

Haber Tarihi : 26.03.2018 20:25:13 AK Parti Çanakkale İl Başkanlığında, il başkan adaylarının belirleneceği temayül yoklaması yapıldı.
A +   A -

AK PartiÇanakkale İl Başkanlığı görevi için temayül yoklaması il binasında, AK Parti Bolu Milletvekili FehmiKüpçü'nün koordinatörlüğünde gerçekleştirildi.

AK İlBaşkan Vekili Ergin Sezen, AK Parti Çanakkale Merkez İlçe BaşkanıGültekin Yıldız, AK Parti il ve ilçe kadın ve gençlik kolları başkanları, ilçe belediye başkanlarıyla çok sayıdaüye katıldı.

Küpçü, temayül yoklaması öncesi yaptığı konuşmada, bucoğrafyanın insanlarının kıymetli ve bereketli insanlar olduğunu söyledi.

Bir süreç yaşandığını ifade eden Küpçü, "AK Parti kurumsal ve milletmerkezli siyaset yapan bir siyasal hareket. Sosyal ve siyasalbilimciler AK Parti ile ilgili bir tasvir ve tabirde bulunurken insanların AK Parti'ye oy vermekle aslında kendi özlemlerine, kendihayallerine, kendi düşlerine oy verdiğini belirtiyor. Hamdolsunverilen oylar boşa gitmedi." dedi.

Küpçü, millet merkezli siyaset anlayışıyla 16yıl milletle beraber yol arkadaşlığı yaptıklarını aktararak, şunları kaydetti:

"Bu kurumsalbaşarının altında teşkilatlar arasındaki birlik, beraberlik vekardeşlik ruhu yatıyor. Teşkilatlarımız olarak yine bu süreceilişkin belediye başkanlarımızla, kadın ve gençlik kollarımızla, ilçe teşkilatlarımızla tek tek istişare edeceğiz.Çanakkale önemli bir yer. Hem tarih hem zamanın ve mekanınşahitliği açısından dünya çapında önemli bir coğrafya.Çanakkale'nin geçilemez olduğuna ilişkin bir hakikat var. AKParti ailesi de bu bilinçle yoluna devam edecek. Burada kardeşlik ruhunu tekrar canlandırmak muradıyla biz deteşkilatımızla bir aradayız. Teşkilatçı kardeşlerimizlesüreci tekrar konuşacağız."