AK Parti Lapseki İlçe Kadın Kolları Kongresi

Haber Tarihi : 10.03.2018 16:38:58 AK Parti Lapseki İlçe Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi'nde mevcut başkan Sevda Kılıç, güven tazeledi.
A +   A -

Belediye Sosyal Tesislerinde düzenlenen kongre, saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Kadın Kolları Başkanı Sevda Kılıç, burada yaptığı konuşmada, "Vakit birbirimize kenetlenme vaktidir. Bundan sonraki süreçte hep birlikte çalışmamızı umut ediyorum." dedi.

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ise, işin 'gönül işi' olduğunu belirterek, "Bu iş anlatıldığı kadar da kolay olmayan işler. Hele hele bir kadın için gerçekten çok zor bir iş. Evinde bütün işleri bırakıp gelip partide ev ev dolaşıp koşturması hiçte kolay değil." ifadelerini kullandı.

Kongreye katılan AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider de, şöyle konuştu:

"Kadın insandır, erkek insanoğludur. Yapılan işlere baktığın zaman gerçekten kadınların yaptığı iş erkeğin yaptığı işin bir üst modeli. Kadınlar hem bütün işi yapıyor ve ayrıca da koordine ediyor. Ondan sonrada kocasına, babasına sanki kendisi yapmış gibi hissettiriyor. Sanıyorum ki dünyada AK Parti Kadın Kolları teşkilatında görev yapmak kadar emek verilen ikinci bir iş yoktur. Bunu da laf olsun diye söylemiyorum. Bizim seçim çalışmalarına gittiğimiz yerlerde karşılaşacağımız insan modeli belli. Çünkü kahveye ve iş yerine gidiyorsun, gittiğin yerdeki duruma göre erken veya geç ayrılıyorsun oradan. Ama kadınların öyle değil sizler ev ev geziyorsunuz ve buralarda neler çektiğinizi az buçuk biliyorum yani evde çocuğuna, kocasına ve bizlere kızan hıncını sizden alıyor onun farkındayım yılmıyor çalışmaya devam ediyorsunuz."

Konuşmaların ardından tek liste gidilen seçimde mevcut başkan Sevda Kılıç, yeniden başkanlığı seçilerek güven tazeledi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !