AK Parti Milletvekili Gider, FETÖ Yapılanmasını Anlattı

Haber Tarihi : 02.02.2018 17:28:18 AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, kentte görev yapan basın mensuplarıyla buluştu.
A +   A -

Bir otelde düzenlenen toplantıda konuşan Gider, FETÖ ile mücadele konusunda çalışmaların sürdüğünü söyledi.

FETÖ'nün normal bir örgüt olmadığını belirten Ayhan Gider, "Bu terör örgütü için ilk etapta Haşhaşiler benzetmesi yapmıştık ama Haşhaşiler bile bu örgüt karşısında çok ufakkaldı. Dünyada ikinci bir örneği yok. Buna tekbaşına terör örgütü demek de doğru değil. Terör örgütümüdür? Dibine kadar terör örgütüdür. Ancak terör örgütlerininhiçbirinde olmayan bir istihbarat yapılanması da var. Kahramanlıkgösterdiği için madalya verilen adam bir süre sonra ben aslındaFETÖ'cüyüm diyor. Bu kadar kripto yetiştirilmiş elemanlardanoluşan ve tek hedefi devleti ele geçirmek olan bir örgüttenbahsediyorum." dedi.

Böyle bir yapılanmayla herkesin mücadele etmesigerektiğinini altını çizen Gider, CHP'nin FETÖ konusunda tavrının ortada olduğunu ve bu yapılanmaya destek veren televizyon kanallarının kapılarında CHP'lilerin kendilerini zincirlediğini ifade etti.

Bu yapılanma ile mücadele etmek için elden gelen tümimkanların kullanıldığını anımsatan Gider, şöyle devam etti:

"Her birim samimi olarak üzerine düşeniyapıyor. Bu şaka bir örgütlenme değil. Kemal Batmaz isimliFETÖ'cü şahsın üs bölgesinde odalara giriş çıkışları,komutanların ona selam vermesi üzerine video kayıtları var.Mahkeme Başkanı bu görüntülere ne diyorsunuz diye sorduğunda buben değilim diyor. Bu kadar soğukkanlı örgüt elemanları ilemücadele ediyoruz.

Bunlar ne olursa olsun kilitlendikleri hedeflere yürüyorlar.Bunların amaçları Türk Devletinin amaçları ile örtüşmüyor.Yurt dışından beslendiklerini, nereden emir aldıklarını, neredekonuşlandıklarını da biliyoruz. Tüm toplumun bu mücadeleniniçinde olması gerektiğini düşünüyorum. Bu mücadele son suçludışarıda, son suçsuz içeride kalmayana dek devam edecek."