Baja Troia Turkey Off-Road Yarışı Çanakkale'de

Haber Tarihi : 27.10.2017 15:49:15 Çanakkale’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94’üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında uluslararası off-road yarışı perşembe günü start aldı. Dört gün sürecek olan yarışlarda 30 motosiklet ve ATV ile 34 adet 4x4 off-road aracı katılıyor.
A +   A -

Türkiye’nin ilk off-road kulübü İSOFF’un dün (26 Ekim) başlayan, Türkiye dahil 11 ülkeden gelen ekiplerin yarıştığı Baja Troia Turkey adlı off-road yarışının Homeros ve İda etapları yapılıyor. 12 etap olarak gerçekleştirilecek yarışların startı dün Çanakkale’de Truva Atı’nın önünden Seremonik Start ile başlayan yarışta ekipler toplam 800 kilometre yol kat edecek.

Konuyla ilgili bilgi veren güvenlik sorumlusu Selahattin Topan, "Doğu Avrupa serisi olarak Yunanistan, Bulgaristan ve Romanya’nın ardından Türkiye olarak İstanbul Off-Road Kulübü tarafından yarışların gerçekleştirildiğini ifade eden Topan "Birçok ülkeden gelen yarışmacılar kıyasıya yarışıyor. İtalya’nı ünlü Ralliat ekibide 6 araçla yarışıyor. İsrail, Yunanistan ve Bulgaristan’dan da yarışmacılar var. Yarışçılar 500 kilometre özel ve 300 kilometre normal etap olmak üzere 800 kilometre yarışacak" dedi.

Kuşçayırı köyü bölgesinde gerçekleşen etapta zorlu yol koşullarında araçlar güç anlar yaşadı. Bazı araçlar jant üzerinde yarışı sürdürürken bir araç ise varış noktasında yoldan çıkarak yan yattı. Araç kendi imkanları ve arozöz yardımı ile bulunduğu yerden çıkarılarak yarışa devam ederken, bazı araçlar ise yarışı terk etti. Yarışlar Pazar gününe kadar devam edecek.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !