Bayramiç'te Çiftçiler Sertifika Aldı

Haber Tarihi : 13.12.2017 15:22:29 Çanakkale’nin Bayramiç İlçesinde Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen ’Bayramiç Bitkisel ve Hayvansal Üretim Kursları Sertifika Töreni ve Yıl Sonu Şenliği’ gerçekleştirildi. Kursu başarıyla tamamlayan çiftçilere sertifikaları takdim edildi.
A +   A -

Bayramiç Halk Eğitim Merkezi salonunda gerçekleştirilen programa; Bayramiç Kaymakamı Ramazan Kendüzler, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erdem Karadağ, İşkur İl Müdürü Ali Çalışkan, Bayramiç Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Mutlu, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Göç, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Yusuf Erikli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Birol Çakır, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cahit Uydaş, kurum idarecileri ve sertifika alan çiftçiler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda söz alan Kaymakam Kendüzler, "Çiftçilerimiz, aldıkları bu kursları iyi değerlendikleri taktirde gelirlerini arttıracaklardır. Eğitim her alanda olduğu gibi tarımda da çok önemli. Öğrendiklerinizi diğer çiftçilerimiz ile paylaşın. Tarımda ilerlemeyi sağlamak adına çiftçilerimizi eğitmemiz, geliştirmemiz gerekiyor. Özellikle tarım sektöründe teknolojinin kullanımı noktasında adımlar atılması mutlu edici" dedi.

Konuşmaların ardından kurslara dair görüntülerin yer aldığı sinevizyon gösterisi sunuldu. Program, meyve ağacı budama kursu, süt sağım kursu, sürü yönetim elemanı kursu gibi kursları başarıyla tamamlayan üreticilere sertifikaların takdimiyle son buldu.