Biga'da Başarılı Matematikçiler Ödüllendirildi

Haber Tarihi : 22.06.2018 09:15:21 Biga ilçesinden matematik olimpiyatlarına katılan ve final sınavında başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi.
A +   A -

Biga Ortaokulu öğrencileri Ece Nur Şahin ve Sıla Varlık ile Çiçeklidede Özel İdare Ortaokulu öğrencisi Ali Özdoğan, Milli Eğitim Müdürlüğünce plaketle ödüllendirildi.

Balıkkaya Tepe Tesisleri'nde düzenlenen ödül törenine, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Biga Ortaokulu Müdürü Musa Çetin ile Çiçeklidede Özel İdare Ortaokulu Müdürü İlyas Şen, öğrenciler ve veliler katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Bilen, törende yaptığı konuşmada, okullarında not ortalamalarına göre bu sınava girmeye hak kazanan 5'er öğrencinin seçildiğini ve matematik olimpiyatları yarışmasına da 4 bin öğrencinin katıldığını söyledi.

Mart ayında yapılan sınavda 581 öğrenci içinden yüzde 5'lik dilimine giren 13 öğrencinin tespit edildiğini aktaran Bilen, şöyle konuştu:

"Biga'da bu öğrencilerimiz 2 Mayıs'ta final sınavına girdi. Bu sınavda ilk 3'e giren öğrencilerimizi kutluyoruz. İstenildiğinde çocuklarımızla ilgili olumlu sonuçlar alabiliyoruz. Eğer bir insanın derdi varsa hedefi oluyor, hedefi varsa sonuca gidebiliyor. Her zaman bir hedef koymalıyız. Biga bu anlamda çok emin adımlarla yürüyor. Eğitimde marka değeri olan bir ilçe. Emeği geçenleri kutluyorum. Öğrencilerimize de başarıların devamını diliyorum."

Bİlen, konuşmasının ardından öğrencilere plaket ve çeşitli hediyeler verdi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !