Biga'da Domates Üreticileri Bilgilendirildi

Haber Tarihi : 25.12.2017 15:52:46 Biga'da, 2018 yılı sözleşmeli sanayi domatesi alımları için Denizbank ile Demko Demirci Konservecilik şirketi arasında anlaşma imzalandı.
A +   A -

Yapılan anlaşma gereğince çiftçileri bilgilendirmek amacı ile Gümüşçay'da bulunan fabrikada toplantı düzenlendi.

Toplantıya, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Demko Demirci Konservecilik Şirketi Müdürü Mehmet Gerçek, Denizbank Biga Şubesi Müdürü Onur Deniz Yıldız, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Biga Ziraat Odası Genel Sekreteri Arif Ödül ve çiftçiler katıldı.

Demko Demirci Konservecilik Şirketi Müdürü Mehmet Gerçek, burada yaptığı konuşmada, Biga bölgesinin domates ürünü için elverişli bir bölge olduğunu söyledi.

Domates ürününün bölgede nasıl çoğaltabiliriz konusunda fikir alış verişi yapılması gerektiğini ifade eden Gerçek, "Karacabey'den domates almaktan memnun değiliz. Fabrika, bu bölgenin fabrikası. Karacabey'de domatesin kilogramını 200 kuruştan almak yerine bölgemizden 250 kuruşa almayı tercih ediyoruz. Böylece nakliye parası vermeyeceğiz. Domateste fire vermeyeceğiz bir de ilçe ekonomisine katkı sağlamış olacağız." ifadelerini kullandı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !