Biga'da 'E-Sınav' Uygulaması

Haber Tarihi : 21.11.2017 12:43:29 Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrenciler için "E-Sınav" uygulaması gerçekleştirdi.
A +   A -

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk aşamada 300'ün üzerinde katılımın sağlandığı uygulamanın ileriki aşamalarda daha da geniş öğrenci kitleleri ile uygulamayı planlandıklarını söyledi.

2016 yılında gerçekleştirilen "6. Uluslararası Gelecek İçin Öğrenme Alanında Yenilikler" konferansında mansiyon ödülüne layık görülen uygulamanın ilçe bünyesinde bulunan ilkokulların 4. sınıflarında uygulandığını ifade eden Bilen, şöyle konuştu:

"Bu uygulama ile 4. sınıf öğrencilerine Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, İngilizce ve Din Kültürü derslerinden toplam 50 çoktan seçmeli soru hazırlandı. 17 Kasım Cuma günü akşam 19.00 ile 20.00 saatleri arasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün web sayfası üzerinden paylaşılan link ile öğrenciler evlerinden katıldıkları sınav ile farklı bir eğitim uygulamasına katıldılar. Yapılan sınav bitimi ile birlikte sonuçlar anında analiz edilerek, paylaşıldı."


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !