Biga'da Esnaf Ve Çiftçi Bilgilendirildi

Haber Tarihi : 20.06.2018 12:40:23 Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Çanakkale İl Müdürü Hilmi Ercan, Bağ-Kur borçlarının yapılandırılması konusunda esnaf ve çiftçilere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
A +   A -

Kaymakamlık toplantı salonunda yapılan bilgilendirme toplantısına oda başkanları, muhtarlar ve Bağ-Kur sigortalıları katıldı.

Hilmi Ercan, burada yaptığı konuşmada, 4-B denilen eski Bağ-Kur'lu çiftçi veya esnaf kişilerin belli bir süre borç nedeniyle durdurdukları süreleri canlandırma amacıyla tüm ilçelerde bu toplantıları yaptıklarını söyledi.

Hak sahiplerinin yapılandırma fırsatını kaçırmamaları tavsiyesinde bulunan Ercan, "Önceden emekli olup iş yeri açan, esnaflık yapan emeklilerimizden kesinti yapılıyordu. O yıllarda SGK tarafından destek primi kesilmemiş esnafımız varsa, tamamen borcu devam eden varsa borçlarını siliyoruz. 18 Mayıs'tan itibaren başlatılan yapılandırmanın 1 Haziran'dan itibaren takibini yapıyoruz. Yapılandırma ile ilgili peşin veya ilk taksit ödemesinin 31 Ağustos tarihine kadar yapılması gerekiyor. 18 ay içerisinde taksitler ödeniyor. Daha önce durdurulmuş hizmetlerin canlandırılması sayesinde 4-B kapsamında emekli olabilecek esnaf ve çiftçilerimiz olacak. Emekli olacaklar ise 31 Ağustos'a kadar beklemeden bir an önce işlemlerini yaptırıp emekli işlemlerini yaptırabileceklerdir." diye konuştu.

Toplantı sonunda Ercan, soruları cevaplandırdı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !