Biga'da Okul Servis Araçları Eğitim Kursu Düzenlendi

Haber Tarihi : 22.02.2018 11:37:52 Çanakkale’nin Biga ilçesinde, İlçe Milli Eğitimi Müdürlüğünün organize ettiği taşımalı sistem İle öğrenci taşıyan ’Okul Servis Araç Sürücüleri Eğitim’ kursu Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde gerçekleştirildi.
A +   A -

Kurslar 22-31 Ocak tarihleri arasında Ayşe Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapıldı. 2 ayrı kursa 102 sürücü kayıtlarını yaptırdı. 5 ayrı dersten eğitim alan ve her ders sonunda yapılan sınavlarda başarı gösteren 56 kursiyer sertifika alma hakkı kazandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen,"Dersler İş Güvenliği uzmanı, Rehber Öğretmen ve Trafik eğitimi almış beden eğitimi öğretmenleri tarafından işlendi. 2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren öğrenci taşımacılığı yapmak isteyen her türlü servis aracının alması gereken bu eğitimler Halk Eğitimi Merkezi tarafından verilmeye devam edecek. Öğrencilerimizin güvenli bir şekilde evlerinden-okullarına ve okullarından-evlerine taşınmalarını çok önemsiyoruz. Bunun için önümüzdeki eğitim öğretim yılında bu eğitimi aldığını belgelendiremeyenlere servis taşımacılığı yapmalarına müsaade etmeyeceğiz. Eğitim almış ve başarılı olarak sertifika almaya hak kazanmış sürücülerimizi kutluyorum" dedi.

Bundan sonra açılacak kurslara katılmak isteyenlerin Biga Halk Eğitimi Merkezine başvurularını yapmaları gerekmektedir.