Biga STP Toplantısı

Haber Tarihi : 06.12.2017 11:59:07 Biga'da, Sivil Toplum Platformu (STP) 144. Toplantısı gerçekleştirildi.
A +   A -

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan başkanlığında odaya ait toplantı salonunda yapılan toplantıya, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Belediye Başkanı İsmail Işık, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve daire amirleri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Tavlı, OSB'nin sorunlarının 2018 yılı içerisinde çözüleceğini dile getirerek, 2018 yılının Troia yılı olması ile ilgili bilgi verdi.

Tavlı, "Truva kültürel bir merkez dediğimizde aslında tüm Çanakkale'yi ilçeleri ile birlikte kapsayan bir kültürel merkez. 2018 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığımız uluslararası etkinlikler planlamaktadır. Aynı zamanda, Türkiye'nin de 2018 yılında dünyada kullanacağı bir kültürel ve turizm mesajı olacak." diye konuştu.

Biga Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Fersan ise, bölgeye olan yoğun talepten dolayı ilgili bakanlıkla yapılan yazışmalar neticesinde yaklaşık 200 hektarlık genişleme taleplerinin uygun bulunduğunu, 35 firmanın faal, 11 firmanın inşaat, 4 firmanın ise proje aşamasında olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Işık da, Biga İndirimli Alış Veriş Günleri'ni 3. Biga Belediyesi ve sivil toplum kuruluşu ortaklığında esnafların desteği ile 21-24 Aralık tarihleri arasında gerçekleştireceklerini duyurdu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !