Çan'da Binlerce Kişi Sokaklardaydı

Haber Tarihi : 16.07.2018 11:42:25 Çanakkale’nin Çan ilçesinde, ‘15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinlikleri kapsamında anma programı düzenlendi.
A +   A -

Program, Çan protokolünün Şehit aileleriyle akşam yemeğinde bir araya gelmesiyle başladı.

Termal Otel’de düzenlenen yemeğe Çan İlçe Kaymakamı Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Çan İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Cengiz Mete Yavuz, Çan İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Gökay Gökdoğan, Çan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Bal ve şehit aileleri katıldı.

Atatürk Şehir Meydanında toplanan binlerce kişi ile başlayan yürüyüş, Çan Menderes Parkı’na kadar sürdü. Binlerce kişinin katıldığı demokrasi nöbetinde hep birlikte dualar edildi.

Vatandaşlara hitap eden Çan İlçe Kaymakamı Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu ise, ‘’15 Temmuz’da halk darbeye izin vermedi. Çanlılar olarak 2 yıl önce buradaydık, bugün yine buradayız. İnşallah torunlarımıza bu gece yaşanan kahramanlıkları anlatacağız. Ömer Halisdemir’i, Erol Ağabeyimizi, 3 yaşındaki bebeğini uyutup sokağa çıkarak şehit olan bacımızı, Kazan’da 1 yıllık mahsulünü yakan amcamızı unutmayacağız, unutturmayacağız’’ dedi.

Program okunan selalarla ve vatandaşın demokrasi nöbetiyle gece boyunca devam etti.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !