Çan'da MYO Öğrencilerine Seminer

Haber Tarihi : 02.03.2012 09:47:45 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne (ÇOMÜ) bağlı Çan Meslek Yüksek Okulu’ndan (MYO) Lojistik Bölümü öğrencilerine program yazılım semineri verildi.
A +   A -

Çan MYO Lojistik Bölümü öğrencilerinin girişimiyle Akınsoft Bilgisayar Yazılım Şirketi yetkilileri tarafından, Kaleseramik Fabrikaları Konferans Salonu 'nda verilen seminere yaklaşık 800 öğrenci katıldı. Akınsoft firmasının piyasaya yeni sürdüğü Wolvox ERP yazılımının öğrencilere tanıtıldığı semineri, Çan MYO 'nun yanı sıra Ezine MYO, Yenice MYO ve Bayramiç MYO öğrencileri de izledi. Seminer hakkında ön bilgi veren Çan MYO Lojistik Bölümü Başkanı Hatice Mutlu, 2009 yılında kurulan Çan MYO Lojistik Topluluğu 'nun bu dönemden itibaren lojistik bölümü öğrencileri için çeşitli seminerler düzenlediğini kaydetti.

Mutlu, “Bundan sonraki dönemde de seminerler düzenlemek istiyoruz” diyerek, amaçlarının okul sonrasında arkadaşlarının sektörde yetişmiş bireyler olarak görev yapmasını sağlamak olduğunu söyledi.Çan MYO Müdürü Doç. Dr. Özcan Özen, 2008-2009 tarihi itibariyle okullarının Lojistik Bölümü e-ticaret dersi içeriğinde Akınsoft programlarının uygulamalı olarak verildiğini belirterek, “Bizlere bu hususta yardımcı olan şirket yetkililerine bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu da seminerde yaptığı konuşmada, “Bu tür faaliyetlerin yapılmasını konuşmak kolay, ancak başarmak zordur. Bunun gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.Protokol konuşmalarının ardından seminer Akınsoft Yazılım Destek Uzmanı Zafer Yazıcı 'nın sunumu ile başladı.Yazıcı, gerçekleştirdiği sunumda Wolvox ERP yazılımının çok kullanıcı desteği ile cari, stok, kasa, teklif, irsaliye, çek-senet, fatura, teklif, sipariş, döviz bürosu depo, döviz, seri-no garanti, taksit ve tüp-su takip, lokasyon, banka, barkot basımı, servis, üretim, seri senet basımı, bonus sistemi ve zincir pazarlama modüllerini desteklediğini belirtti.

Seminerin sonunda, Çan MYO Lojistik Topluluğu Başkanı Hatice Mutlu, Başkan Yardımcıları Fevzi Can ve İbrahim Çelebi tarafından sunumu gerçekleştiren Akınsoft Yazılım Destek Uzmanları Zafer Yazıcı ve Selçuk Şahin 'e çiçek hediye edildi.Semineri, an MYO Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Yakup Kılıçarslan, Çan MYO Lojistik Topluluğu Danışman Hocası, Öğretim Görevlisi Elvan Deniz Kaleseramik Fabrikaları Mühendis Yöneticisi ve topluluğun danışman hocası Elvan Deniz 'in eşi Hüseyin Deniz ve Kaleseramik Fabrikası Endüstri Mühendisi Ozan Kol ile Kale Grubu 'nun lojistik firması Kalenakliyat Seyahat ve Turizm Anonim Şirketi 'nin yöneticileri ve öğrenciler ilgiyle izledi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !