Çanakkale'de 10 Kasım Törenleri

Haber Tarihi : 10.11.2017 12:24:57 Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. yılı dolayısıyla, Çanakkale ve ilçelerinde törenler düzenlendi.
A +   A -

Lapseki’de 10 Kasım Anma Törenleri yapıldı

Lapseki’de Gazi Lapseki İÇDAŞ ve ÇİB Mesleki Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda şiir ve anılar okunarak devam etti. Atatürk Oratoryosu sunumunun ardından programlar sona erdi.

Bayramiç’te 10 Kasım töreni

Bayramiç’te Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. yılı dolayısıyla, tören düzenlendi.

İlk olarak Yıldırım Akbulut Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtında çelenk töreni düzenlendi.

Törene Bayramiç Kaymakamı Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yzb. Ufuk Erikli, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kaymakam Kendüzler ve Başkan Arslan’ın anıta çelenk sunmasının ardından saat 09.05’te sirenler eşliğinde 2 dakikalık Saygı Duruşu yapıldı.

Tören sonrası Halk Eğitim Merkezi Salonunda anma programı gerçekleştirildi.

Program, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Selahattin Gökhan’ın konuşmasıyla başladı.

Anasınıfı öğrencilerinin temsili Anıtkabir’e çelenk sunmasının ardından Atatürk konulu slayt, şiir ve şarkılı gösteri sergilendi. Program sırasıyla orotoryo, zeybek gösterisi, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi, kompozisyon okunması ve Atatürk’ün sevdiği türkülerin seslendirilmesiyle devam etti. Xx

Biga’da 10 kasım Atatürk’ü Anma töreni düzenlendi

Biga’da, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Biga Ortaokulu tarafından hazırlanan anma programına geçildi. Törende konuşan Kaymakam Mustafa Can, sürekli yeniyi ve mükemmeli arayan Atatürk’ün, çağın ruhunu ortaya koyan doğru, bilimsel ve gerçekçi yaklaşımları, evrensel fikirleri, insani değerlere ve özgürlüğe olan bağlılığı ile dönemin diğer liderlerinden kendisini ayırmakta olduğunu söyledi.

Program öğrencilerin hazırlayıp sunduğu oratoryo ve yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesi ile son buldu.