Çanakkale'de 14 Mart Tıp Bayramı Törenle Kutlandı

Haber Tarihi : 14.03.2018 15:42:02 Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’nce 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.
A +   A -

Törene, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzman Doktor Sinem Topaloğlu, Çanakkale Çanakkale Çanakkale Anadolu Hastanesi, Aile Hekimler, Derneği ve Çanakkale Sağlık Çalışanları Derneği’nin Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başlayan tören, Saygı Duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sürdü.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzman Doktor Sinem Topaloğlu, "Tıp sadece bir meslek değil aynı zamanda bir sanattır. Hem de ondan insanlık sevgisinin kopamadığı çok zor bir sanat. Bizler zor olan yolu seçtik. Tüm bu zorluklara rağmen, dün olduğu gibi bugün de, bir canı kurtarmayı, bütün insanlığı kurtarmakla eşdeğer sayan anlayışın sahipleri olarak, gece gündüz demeden insanlarımızın sağlığı için hizmet sunmaktayız. Hekimler savaşta, afette olduğu gibi hangi koşul içinde olursa olsun, hiç düşünmeden, görevini en iyi şekilde yapabilmek için büyük özveriyle çalışmaktadır. Bunun unutulmaz örneği 18 Mayıs 1915’de Çanakkale savaşına giden tıbbiyelilerin Anafartalar ve Conkbayırı’nda tümüyle şehit olmaları ve o yıl Tıbbiyenin mezun verememesidir. Dün Çanakkale’de olduğu gibi, bugünde burada, her zaman, milletimizin yanında ve onlara uzanan, şifa dağıtan el olmaya devam edeceğiz"şeklinde konuştu.

Ardından program, sağlık çalışanlarının Cumhuriyet Meydanı’ndan Çanakkale Valiliği önüne kadar gerçekleştirdiği yürüyüşle son buldu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !