Çanakkale'de 409 Kanser Ameliyatı Yapıldı

Haber Tarihi : 17.07.2017 13:27:04 Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzman Doktor Kerim Yeşildağ, kentte geçen yıl 409 kanser ameliyatı gerçekleştirildiğini bildirdi.
A +   A -

Yeşildağ, yaptığı yazılı açıklamada, 2016 yılında, Çanakkale Devlet Hastanesinde üroloji, genel cerrahi, kadın hastalıkları ve doğum, göğüs cerrahisi, plastik cerrahi ve beyin cerrahisi bölümlerinde 409 hastaya başarılı onkolojik cerrahi ameliyatları yapıldığını belirtti.

Onkolojik cerrahi ameliyatlarında nüks etmemesi için tümöre mümkün olduğunca dokunulmadığını aktaran Yeşildağ, şunları kaydetti:

'Özellikle tedavi edici kanser ameliyatlarında mutlaka sağlıklı doku kazanılarak, tümörlü dokunun lenf bezleri ve etkilediği tüm yandaş organlar eksiksiz çıkarılır. Tüm çevre dokulara hakim olan cerrahın, sorun olduğu zaman çalıştığı bölgedeki tüm dokularda gelişen sorunları düzeltebilme yetisi olmalıdır. Çanakkale Devlet Hastanesinde gerçekleşen başarılı operasyonlar ile 409 kanserli hasta sağlığına kavuşmuştur. Mesane, prostat ve böbrek kanseri 283 hastanın ameliyatı üroloji bölümü tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu ameliyatları başarı ile gerçekleştiren Üroloji Uzmanı Operatör Doktor Yusuf İlker Çömez ve ekibine teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim.'


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !