Çanakkale'de AK Parti'nin Pankartının İndirilmesine Tepki

Haber Tarihi : 22.03.2018 15:27:05 AK Parti Çanakkale İl Başkan Vekili Sezen ve İl Gençlik Kolları Başkanı Balık, dün Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirdikleri pilav ikramı sırasında asılan 'Bu şehirde pilav, terörün destekçisi barajı geçtiği için değil, Mehmetçik'imiz destan yazdığı için dağıtılır' yazılı pankartın zabıta ekiplerince indirilmesine tepki gösterdi Balık: 'Dün organize ettiğimiz, şehitlerimiz ve Afrin zaferimiz için pilav dağıtımı ve basın açıklamamız esnasında hayrımıza müdahale eden Çanakkale Belediyesi zabıtaları, Çanakkale ruhuna bir kez daha gölge düşürmüştür'.
A +   A -

Çanakkale İl Başkan Vekili Ergin Sezen ve İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Balık, Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Gültekin Yıldız ve İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Balık ile parti binasında basın toplantısı düzenleyen Sezen, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'in teröristlerden temizlendiğinin 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. yıl dönümü törenlerine katılan Cumhurbaşkanı Çanakkale'de açıklandığını anımsattı.

Bir kez daha Mehmetçik'in başarı haberini özel bir günde almaktan ayrıca mutlu olduklarını belirten Sezen, şöyle devam etti:

"Bu süreçte elbette şehitlerimiz oldu. Şehitlerimizi anmak, bu başarımızı, buzaferimizi kutlamak maksadıyla genç arkadaşlarımız bir pilavikramı, bir hayır arzusu içinde oldular. Bunu dün tümilçelerimizde eş zamanlı olarak tertip ettiler ve bu ikramesnasında bir pankart açtılar. Esasında bu pankart, bu harekatınözünü teşkil ediyordu fakat maalesef bundan birilerininüzüldüğünü, zarar gördüğünü, belkide utandığını belirterek bunu kaldırmamızı istediler,zorladılar."

- "Belediye zabıtaları, Çanakkale ruhuna bir kez daha gölge düşürmüştür"

Çanakkale Gençlik KollarıBaşkanı Burak Balık da Çanakkale Belediyesince kendilerine gösterilen tavrı eleştirerek şunları söyledi:

"Çanakkale ruhunabir kez daha gölge düşürmüştür. Astığımız pankartta yazan 'Bu şehirde pilav, terörün destekçisi barajı geçtiği için değil, Mehmetçik'imiz destan yazdığı için dağıtılır' ifadesi birilerini rahatsız etmiş olacak ki kaldırmaları yönündetalimat aldıklarını ifade eden zabıtalar, pankartımızamüdahalede bulunmuştur. Çanakkale Belediyesi, terör sevicileriiçin pilav dağıtmasının hatırlatılmasından mı rahatsızolmuştur, yoksa Afrin zaferimizden mi? Çanakkale Belediyesi, HDP’liSur Belediyesi ile kardeş belediye olduğunun hatırlanacakolmasından mı rahatsız olmuştur, yoksa şanlı bayrağımızdanmı?"

Belediye zabıta ekiplerinin "Pankartı zorla indiririz" tehdidinde bulunduğunu ifade eden Balık, şunları kaydetti:

"Bu şehirderahat nefes almanın yolu, HDP ile kardeş olmaktan mı geçmektedir? Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'a göre barış ve özgürlüğün yolu teröryandaşı olmaktan mı geçmektedir? Kadın, genç gözetmeksizinkavga ve terörden beslenen, Ülgür Gökhan'a sesleniyorum: Çanakkale'de ya Çanakkale ruhu kazanacak ya Çanakkale ruhukazanacak. Hendek, kavga, terör siyasetinin uzantıları kendilerinebu ruh içinde yer bulamayacaklar. Şanlı bayrağımızdan,kahraman Mehmetçik'imizden rahatsız olanlar bu ruh içinde yerbulamayacaklar. Bu ruhu ve maneviyatı hissedemeyenleri Çanakkalehalkının takdirine bırakıyor, tüm teşkilatımız ve gençleradına kınıyorum."


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !