Çanakkale'de 'Anne Oteli' Hizmeti

Haber Tarihi : 25.01.2018 Çanakkale'de Mehmet Akif Ersoy DevletHastanesinde, yeni doğum yapan ve doğumdan sonra bebekleri çeşitlihastalıklardan dolayı tedavi gören anneler için "Anne Oteli" hizmeti veriliyor.
A +   A -Annenin ve bebeklerin iyileşme sürecinihızlandırmak içinhizmet veren Anne Oteli'nin, 2 kişilik 4 odası bulunuyor.

Otelde kalan annelere sabah, öğle veakşam olmak üzere üç öğün yemek hizmeti sunuluyor.

Hastane başhekimi Yusuf İlker Çömez, uygulamanın20 gün önce başladığını, şu anda 8 kişiyi misafir edebildiklerini söyledi.

Hastanede 36 yeni doğan yoğun bakımı bulunduğunu belirten Çömez, "Bu yoğun bakımlardayatan bebeklerimizin düzenli beslenebilmeleri, annelerinin onlarıemzirebilmeleri için annelerin de misafir edilebildiği, konforlu,kendine ait tuvaleti, banyosu ve mutfağı olan, ortak dinlenme vesohbet alanları içeren çok güzel bir alanı hizmete sunduk." diye konuştu.

Çömez, bu hizmet sayesindebebeklerin normal gelişimlerini sağlamaları ve annelerin derahat etmelerini amaçladıklarını aktaran Çömez, "Daha çok bebekleri düşük doğumağırlıklı, prematüre dediğimiz yoğun bakım ihtiyacı olan veküvezden ayıramadığımız bebeklerin anneleri, burada onlarınyanında oluyor ve sık sık ziyaret edebiliyor." dedi.

Bebeğinin küvezdeolduğunu ve bebeğine yakın olmak için Anne Oteli'nde kaldığınıanlatan Birgül Ergin de "Çan ilçesinin Cicikler Köyündeoturuyorum. Anne Oteli bizim için çok iyi oldu. Böylece çocuğumdan ayrıkalmıyorum ve ona süt vermem daha kolay oluyor. Köye gitsemçocuğuma süt ulaştıramayacaktım ve görme imkanım kısıtlıolacaktı. Bu servise yeni taşındım. Yemek, yatak, temizlikhizmetlerinden çok memnunuz." ifadesini kullandı.