Çanakkale'de Şiddetli Yağmur

Haber Tarihi : 23.10.2015 13:45:03 Çanakkale’nin Ezine ilçesinde gece boyu yağan şiddetli yağmur, bir zeytinyağı fabrikasına ait deponun çökmesine neden oldu.
A +   A -

Ezine ilçesinde Rasim Aktürk’e ait zeytinyağı fabrikasında depoların bulunduğu bölümlerin duvarı dağdan gelen yağmur sularına dayanamayarak çöktü. Bu esnada depoda yatmakta olan bekçi, son anda kurtuldu. Fabrikada maddi hasar meydana gelirken, çöken bölümün onarılması için çalışma başlatıldı.

Ezine’nin girişi olan askerlik şubesi önünden geçen şehir giriş yolu şiddetli yağmur sularının sebep verdiği çöküntü sonucunda trafik akışına kapatıldı. Yola büyük hasar veren yağmur suları Akçin çayı istinat duvarını da yıkarak yolun tamamen çökmesine sebep oldu. Ezine Belediye ekipleri yolun bakım ve onarımı için çalışmalarını sürdürüyor.

Sağanak yağış, Çanakkale’nin diğer ilçelerinde de etkili oluyor. Yağış ve fırtına nedeniyle, Geyikli-Bozcaada ve Kabatepe-Gökçeada feribot seferleri iptal edildi. Yoğun yağış, karayolunda da ulaşımda aksamalara neden oluyor.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !