Çanakkale'ye Yeni Emniyet Müdürlüğü Binası Yapılacak

Haber Tarihi : 09.06.2018 14:04:52 Çanakkale'ye yeni il emniyet müdürlüğü hizmet binası yapılacak.
A +   A -

Valilikten yapılan açıklamaya göre, "2017 yılı Yatırım Programı Proje-İnşaat Yatırımı"na alınan İl Emniyet Müdürlüğünün hizmet binası için geri sayım başladı.

Yapılacak olan yeni bina projesiyle ilgili olarak Çanakkale İl Emniyet Müdürü Celal Sel, Vali Orhan Tavlı'ya bilgi verdi.

Toplam 15 bin metrekare yüzölçümlü olacak yeni bina 7 kat olarak planlandı. Bina, 111 araçlık otopark alanına da sahip olacak.

Yeni binada vatandaşların ve personelin ihtiyaçları doğrultusunda ferah çalışma odaları, bodrum katında depoları, şubelere ait arşivler ve güvenlikli kartlı geçiş kapıları bulunacak. Binada ayrıca personelin eğitimi ve bilgi paylaşımı için akıllı sınıf, toplantı odaları, olağan üstü durumlarda durum yönetimi için Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü, 4. katta il merkezi ve ilçelerin kamera sistemi görüntülerini görecek şekilde Kriz Merkezi toplantı salonu planlandı.

Operasyonel birimlerin kendi şube içlerinde nezarethaneler, avukat görüşme odaları, muhafaza altına alma odaları, teşhis odaları ile birlikte sistem odaları da ayrı ayrı bina planına dahil edildi.