ÇOMÜ'de Akademik Kurul Toplantısı

Haber Tarihi : 14.07.2015 11:45:37 LJanakkale Onsekiz Mart ǜniversitesi (LJOMǜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesinin akademik kurul toplantısı yapıldı.
A +   A -

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, fakültedeki toplantıda yaptığŸı konuşŸmada, Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesinin başŸarı ivmesinin artışŸından duyduğŸu memnuniyeti dile getirdi.

Birimin, LJOMǜ'nün önemli fakültelerinden biri olduğŸuna dikkati çeken Acer, "Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi bugün gerek makale sayısı, gerek bilimsel çalışŸmalarıyla başŸarısını kanıtladı. ǖğŸrenci kontenjanlarıyla ilgili sıkıntının da önümüzdeki dönemlerde YǖK tarafından giderileceğŸine inanıyorum. Ayrıca LJOMǜ'nün dışŸa dönük yüzlerinden biri olan fakültenin bölge için çok önemli bir yapı olduğŸunun farkındayız. Bunu daha da pekişŸtirmek için gerekli tüm destekleri sağŸlamaya hazırız" diye konuşŸtu.

Dekan Prof. Dr. Sebahattin Ergün ise fakültenin, gelişŸimi, akademik ve idari personel sayısı, bilimsel yayınlar, fiziksel ve teknik alt yapı gelişŸimi ile kısa ve orta vadedeki sorunlar, çözüm önerilerini anlattı.

Toplantının ardından Rektör Acer, fakültedeki Piri Reis Deniz Müzesi'ni ziyaret etti.