ÇOMÜ'de Akademik Kurul Toplantısı

Haber Tarihi : 24.01.2018 14:42:19 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Eğitim Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı yapıldı.
A +   A -

Güzel Sanatlar Fakültesi Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu'ndaki toplantıya, ÇOMÜ Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Zeki Genç, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dinçay Köksal ile akademik ve idari personel katıldı.

Prof. Dr. Salih Zeki Genç, burada yaptığı konuşmada, akademik ve idari kadroların durumları, akademik çalışmalar, projeler, yüksek lisans öğrencilerinin sayıları ve dağılımı ile öğretim üyesi başına düşen ders ve öğrenci sayıları, planlanan bilimsel ve sosyal etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Rektör Acer ise YÖK'te bütün üniversite rektörlerinin katılımıyla yapılan toplantıda, üniversitelerin kalite anlamında sıralandığı endeksler ve nelere dikkat edildiği konusunun görüşüldüğünü belirtti.

Toplantıya İngiltere’deki bir üniversiteden katılan konuşmacının, üniversitelerin strateji planları hususuna değindiğini vurgulayan Acer, "Her üniversitenin strateji planı mevcuttur. Fakat hazırlanan strateji planları genelde, kişilerle görüşülmeden hazırlanıp, sonrasında bir rafa konulan ve de kimsenin okumadığı, neticede ne olup bittiğinin anlaşılamadığı strateji kitapçığından bahsediyoruz. Aslında olması geren, üniversitenin misyon ve vizyonuyla nereye ulaşmaya planlıyor, denetimi nasıl olacak ve buna benzer konuları tek bir dosya kağıdına sığdırdığınızda herkes okuyabiliyor. Böylece herkes süreç hususunda bilgi sahibi olmuş oluyor." ifadelerini kullandı.

Toplantı, akademisyenlerin önerilerinin dinlenmesinin ardından soru cevap bölümüyle sona erdi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !