ÇOMÜ'de Akademik Kurul Toplantısı

Haber Tarihi : 03.03.2018 13:39:36 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı yapıldı.
A +   A -

Fakülte toplantı salonundaki toplantıya ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Tamer Demir, Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Okhan Akdur, akademik ve idari personel katıldı.

Prof. Dr. Tamer Demir, açılışta yaptığı konuşmada, daha iyi bir eğitim ortamı sağlamayı, mutlu ve umutlu bir eğitim kadrosu oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Demir, güçlü bir kurumsal kimlik, daha çok tercih edilen, daha kaliteli ve akredite olmuş saygın bir kurum olmak hedefinde olduklarını ifade etti.

Rektör Acer ise göreve geldikleri günden itibaren yaptıkları çalışmaların artık meyve verdiğini ifade etti.

ÇOMÜ'nün Türkiye'nin en kaliteli üniversiteleri arasında 34. sıraya, öğrenci memnuniyet sıralamasında ise 18. sıraya çıktığını vurgulayan Acer, şöyle konuştu:

"Çok sayıda öğretim üyemiz yaptıkları bilimsel çalışmalar ile birincilikler aldı. Öğrencilerimiz katıldıkları yarışmalardan birinciliklerle döndüler. Öğretim üyelerimiz yaptıkları AB projelerle ile toplam 841 bin 773 avro desteklendi. Türkiye’de, ürettiği temiz enerjiyi kullanacak ilk üniversite ÇOMÜ olacak. ÇOMÜ artık bina yapmanın ötesinde bilimsel çalışmalar ile elde ettiği başarılar ve hayata geçirdiği büyük projeler ile adından söz ettirir bir üniversite haline geldi. Bu bağlamda gündemimiz her zaman daha fazla bilimsel üretim olmalı."

Bu gelişmelere hız katmak için uluslararasılaşmanın üniversiteler için çok önemli bir basamak olduğunu kaydeden Acer, "Türkiye’de Balkan ülkeleri ile ortak yüksek lisans programı açacak ilk üniversite olacağız. Önümüzdeki yıllarda Balkan coğrafyası hakkında en kapsamlı çalışmalar yapan üniversite yine üniversitemiz olacak. ÇOMÜ TÖMER, Türkiye’de Balkan coğrafyasına uzaktan eğitim veren tek kurum." ifadelerini kullandı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !