ÇOMÜ Öğretim Üyesi Çalışkan REBTEK'e Kurul Başkanı Oldu

Haber Tarihi : 28.07.2017 11:58:47 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Vedat Çalışkan, Rusya Ekonomi, Bilim ve Teknoloji Konseyi (REBTEK) Türkiye Bilim Danışma Kurulu Başkanlığı'na seçildi.
A +   A -

ÇOMÜ'den yapılan açıklamada, Doç. Dr. Çalışkan'ın, Gelibolu'da yaşayan beyaz Ruslarla ilgili araştırma ve çalışmalar yürüttüğü belirtildi.

REBTEK'in, Türkiye ile Rusya arasında çeşitli alanlarda işbirliği ve ilişkilerin geliştirilmesini hedefleyen ve her iki ülkede faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşu olduğunun ifade edildiği açıklamada, Doç. Dr. Vedat Çalışkan'ın, konseyin Türkiye Bilim Danışma Kurulu Başkanlığı'na seçildiği aktarıldı.

Doç. Dr. Çalışkan da konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

'Benim görevim bu alanda Türkiye'deki bilimsel koordinasyonu sağlamak ve katkıda bulunabilecek bilim insanlarının bir araya gelmesine yardımcı olmak. REBTEK çatısı altında çok sayıda proje olacak. Bunlar arasında belgesel filmlerin hazırlanması, akademik toplantılar ve yayın faaliyetlerinin düzenlenmesi, sektörel ve kültürel heyetlerin karşılıklı ziyaretlerinin programlanması, gezici sergi faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi, Gelibolu anıtı yanında bulunan küçük müzenin fiziki ve içerik olarak genişletilmesi gibi projeler bulunmaktadır.'


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !