ÇOMÜ Öğretim Üyesi Hakkında Soruşturma

Haber Tarihi : 28.02.2018 14:51:21 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin (ÇOMÜ) internet televizyonu ÇOMÜ TV'deki açıklamalarına ilişkin İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdullah Akın hakkında soruşturma başlatıldı.
A +   A -

ÇOMÜ İlahiyat Fakültesi Dekanlığından yapılan yazılı açıklamada, öğretim elemanlarının görüş, fikir ve yorumlarının kendilerini bağlayacağı belirtildi.

Bu tür açıklamaların kurum ve akademik çevreyi etkilemeyeceği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Gerek klasik tarih, gerekse yakın tarih ile ilgili kişisel görüşlerini ortaya koyan öğretim elemanlarının görüşleri, fikirleri, yorumları ve yaklaşımları tamamen ve hususi olarak kendilerini bağlar. Ne kurum ne de öğretim elemanları olarak kimsenin iddialarının savcılığını üstlenecek durum ve konumda değiliz. Kişiler, ortaya attıkları iddialar ile ilgili olarak şahıslar veya hukuk açısından sorumlulukları kendilerini bağlar ve kurumsal olarak herhangi bir sorumluluk ve savunma yükümlülüğünü baştan ve ilkesel olarak reddederiz.

Kısaca, gündem konusu haline gelen mevzubahis öğretim üyesinin görüşleri veya iddiaları sadece kendisini bağladığını, kurumsal olarak görüşlerini veya iddialarını kabul etmediğimizi ve edemeyeceğimizi ve ilgili şahısla ilgili olarak da gerekli idari inceleme-soruşturma süreçlerinin başlatıldığını belirtmek isteriz."


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !