ÇOMÜ Tıp, TUS'ta İlk 20 Arasında Yer Aldı

Haber Tarihi : 16.06.2018 14:47:58 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesinin, Tıpta Uzmanlık Sınavı'nda (TUS) ilk 20 fakülte arasında arasına girdi.
A +   A -

ÇOMÜ'den yapılan açıklamaya göre, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından ilk kez yapılan TUS değerlendirmesi kapsamında, puan ortalamalarına göre üniversitelerin başarı sıralaması oluşturuldu. Bu değerlendirmeye göre ÇOMÜ Tıp Fakültesi, ilk 20 fakülte arasına girdi.

Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Alper Akçalı, yaptığı açıklamada, Türkiye'deki 73 tıp fakültesi mezunlarının TUS'taki başarısının ÖSYM tarafından değerlendirilerek raporlaştırıldığını belirtti.

Rapora göre fakültelerinin Klinik Bilimler testinde elde edilen puan ortalamalarıyla Türkiye üniversitelerindeki tıp fakülteleri arasında 20. sırada yer aldığını kaydederek, şunları ifade etti:

"Tıp Fakültesi olarak bütüncül bir yaklaşımla, kanıta dayalı güncel bilgileri kullanan, koruyucu, tedavi edici ve rehabilite edici hekimlik uygulamalarını yerine getirecek hekimler yetiştirme hedefi ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu hedef doğrultusunda amacımız mezun öğrencilerimizin TUS'ta elde ettikleri başarıyı daha da yukarıya taşımak."


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !