Çomü, Tübitak'tan En Çok Destek Alan 15 Üniversite Arasında

Haber Tarihi : 10.06.2014 15:10:27 LJanakkale Onsekiz Mart ǜniversitesinin (LJOMǜ) Türkiye Bilimsel ve Teknolojik AraşŸtırma Kurumundan (TǜBİTAK) en çok destek alan 15 üniversite arasında yer aldığŸı bildirildi.
A +   A -

Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner, yaptığŸı açıklamada, Türkiye'de 180 üniversite olduğŸu düşŸünüldüğŸünde LJOMǜ'nün proje almada büyük bir başŸarı gösterdiğŸini söyledi.
ǖğŸretim üyelerinin önerdikleri yaklaşŸık 4 projeden birinin kabul edildiğŸini, henüz kabul edilmemişŸ diğŸerleri içinden de kabul edilenler olabileceğŸini ifade eden Laçiner, şŸöyle konuşŸtu:
"TǜBİTAK'a destekleri için çok teşŸekkür ediyoruz. Türkiye'de daha iyi bilim yapılmasına büyük katkı sağŸlıyorlar. 2012'de LJOMǜ olarak harika bir işŸ yaptık ve ilk 7 üniversite arasına girdik. Hedefimiz ilk 20'yi yakalamak iken ilk 7 arasına girmek büyük başŸarıydı. 2013'de proje önerilerimiz ve kabul edilen proje sayımız arttı ancak diğŸer üniversitelerin de projelere yoğŸun başŸvuruları sonucunda ilk 15'de yer bulduk. ǜniversitemiz 12'inci sırada yer aldı. Bu LJOMǜ için çok iyi bir sıradır. 2014'de de en az ilk 20'de yer bulmayı umuyoruz. Alınan sonuçlar LJOMǜ'nün artık bir taşŸra üniversitesi olmaktan çıktığŸının göstergesidir."