'Çulsuz Ağa'nın Nostaljik Yaşamı

Haber Tarihi : 09.06.2015 11:16:11 LJanakkale'nin Ayvacık ilçesi Dibekli köyünde, "LJulsuz AğŸa" olarak tanınan Celal Kara, 18 ve 19'uncu yüzyıla ait eşŸyalarla donattığŸı evinde nostaljik bir yaşŸam sürüyor.
A +   A -

Kara, AA muhabirine yaptığŸı açıklamada, yaklaşŸık 3 ay önce satın aldığŸı 165 yıllık ev dolayısıyla Dibekli'ye yerleşŸtiğŸini söyledi.

Evini, 40 yıldır biriktirdiğŸi 18 ve 19'uncu yüzyıla ait antika eşŸyalarla donattığŸını anlatan Kara, şŸöyle konuşŸtu:

"KazdağŸları'nın eteklerindeki evimin her tarafından tarihi malzemeler var. Teknolojik eşŸya kullanmıyorum. Ziyaretçilerim bu duruma şŸaşŸırıyor. Bu tarz yaşŸama yıllar önce başŸladım. Burada televizyon, bilgisayar ve teknolojik ürünler olmadan yaşŸıyorum. Okuma zevkini yaşŸayıp, doğŸal besleniyorum. Teknolojinin bu kadar yoğŸun olduğŸu bir ortamda, doğŸal, bir nebze olsun eskilerde yaşŸamak çok güzel. Bu tarz yaşŸamdan çok memnunum."

Kara, elektrik de kullanmadığŸını dile getirdi.

Geceleri ışŸık ihtiyacını mum ve gazyağŸlı lambayla karşŸıladığŸını bildiren Kara, "Bazen büyükşŸehirlerdeki stres ve bunalımdan uzaklaşŸmak isteyenler gelip misafirim oluyor. Beni böyle gördüklerinde memnun oluyorlar" ifadesini kullandı.