Eceabat'a Kampüs Çalışmaları Hız Kazandı

Haber Tarihi : 13.06.2017 18:52:36 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, Eceabat ilçesine Deniz Teknolojileri Meslek Yüksekokulu (MYO) kampüsü yapılması çalışmaları ve yer tahsisleri için görüşmelerde bulunmak üzere Eceabat ilçesindeydi.
A +   A -

Ulaştırma ve Deniz İşletmeciliği Bölümü altında açılması planlanan, Deniz İşletmeciliği, Gemi Makinaları, Kıyı ve Deniz Güvenliği, Deniz Lojistiği ve Taşımacılık, Deniz Ulaştırma İşletmeciliği, Yat Kaptanlığı, Yat İnşaatı, Ahşap Balıkçı Teknesi İnşaatı, Sualtı Batık ve Arkeoloji Turizmi, Deniz Brokerliği ve Güverte programlarıyla birlikte, MYO’nun 2000 öğrenci kapasitesine ulaşması hedeflenirken akredite olmuş programlarıyla da Türkiye’de ilk MYO olması hedefleniyor.

Heyet önce MYO kampüs sahasını gezdi. Ardından Eceabat Kaymakamlığı’nda Kaymakam Eceabat Belediyesi’nde Belediye Başkanı Adem Ejder ile bir araya gelen Rektör Acer ve Rektör Yardımcısı Özden, Eceabat’ta üniversite birimlerinin binalarının yapılması konusunda istişarelerde bulundu.

Son olarak Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’nda Başkan İsmail Kaşdemir ziyaret edildi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !