Edes Projesi Kapsamında Yenice´Deki Engelliler Piknikte Buluştu

Haber Tarihi : 17.10.2017 10:35:07 Çanakkale’nin Yenice İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinesinde, Yenice Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile Yenice Orman İşletme Müdürlüğü ortaklığıyla oluşturulan EDES ( Engelli Destek Programı ) ´Yenice´de Engelleri Eğitim ile Aşacağız ´ projesi kapsamında Yenice Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon sakinleri ile Engelli Öğrenciler ve ailelerine piknik düzenlendi.
A +   A -

Yenice Davutköy Göleti Piknik Alanında düzenlenen pikniğe, İlçe Kaymakamı Ahmet Başer, Yenice Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon sakinleri, engelli öğrenciler ve aileleri katıldı.

Etkinliğe katılanlar eğlenceli anlar yaşarken, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Engelli Personeli Oğuz Birkan Akgün tarafından çalınan org eşliğinde şarkılar söylenerek oyun oynadılar. İlçe Kaymakamı Ahmet Başer, piknik organizasyonuna katılan engellilerle tek tek ilgilendi.

EDES programı ve düzenlenen piknik hakkında protokol üyelerine bilgiler veren İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baykal, "Bu proje de emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Amacımız sosyal hayatta engelli bireylerin daha fazla yer alması için tüm fedakarlıkların yapılması için engelli vatandaşlar ve öğrenciler kucaklaşmak, aileleriyle beraber olmak kaynaşmaktır. Bizlere bu konuda destek veren, katkı sağlayan ve bu güzel ortamın sağlanmasında katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum" dedi.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !