Ezine 75. Yıl İlkokulu 'Beyaz Bayrak' Aldı

Haber Tarihi : 20.11.2017 14:59:29 Ezine 75. Yıl İlkokuluna "Beyaz Bayrak" verilmesi dolayısıyla tören düzenlendi.
A +   A -

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen Temiz Okul, Sağlıklı Okul Projesi kapsamında 2016/2017 eğitim öğretim yılı yapılan denetlemeler sonucunda Çanakkale'nin Ezine ilçesinde bulunan 75. Yıl İlkokulu "Beyaz Bayrak" almaya hak kazandı.

Ezine 75. Yıl İlkokuluna taşımaya hak kazandığı "Beyaz Bayrak" törenle verildi.

Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, törende yaptığı konuşmada, kısa sürede iki okulun beyaz bayrak törenine katıldığını belirterek, bunun kendileri için mutluluk ve gurur verici olduğunu kaydetti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan da okulların beyaz bayrak almasından gurur duyduklarını ifade ederek, şunları söyledi:

"Geçtiğimiz günlerde Gazi Ortaokulu şimdi de 75. Yıl İlkokulumuzun beyaz bayrak alması bizim için son derece mutluluk ve gururu kaynağı olmuştur. İlçemizde 5 okulumuzun daha beyaz bayrak ile ilgili müracaatları ve süreçleri devam ediyor. Bu iki okulumuz diğer okullarımıza örnek olabilecek konuma gelmişlerdir."

Törene, Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Simay Kılıç, Milli Eğitim Şube Müdürü Çağlar Uğurlu, 22 Eylül İlkokulu Müdürü İsmail Tilgen, Gazi Ortaokulu Müdürü Oral Dinçkan, Yahya Çavuş Ortaokulu Müdürü Özge Demir, Cumhuriyet Anaokulu Müdürü Şemsi Yumuşak da katıldı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !