Ezine'de Acemi Erler Yemin Etti

Haber Tarihi : 13.04.2018 16:21:23 Ezine 3. Jandarma Er Eğitim Taburunda vatani görevlerini yapan 1998/1 tertip 2. gurup acemi erler yemin etti.
A +   A -Törene Ezine Kaymakamı Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Çanakkale İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Sadık Gülecen, 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanı Yarbay Turgay Şavir, Ezine Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Cüneyt Erenoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Gürkan Irak, İlçe Emniyet Müdürü Alper Pasinli, İlçe Müftüsü Ali Üney, Gıda,Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ramazan Eren, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Hülya Güler ile çok sayıda asker yakını katıldı.

Tören, Tabur Komutanı Şavir'in askerleri selamlaması, bayrağın yerini alması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Musa Çitil’in kutlama mesajının okunmasının ardından bölükler and içti.

And içen acemi erler adına Kadircan Semiz'in konuşmasının ardından, eğitim, spor ve atışta başarılı olan acemi erlerden Yasin Burak Polat, İsa Çoban, Uğur Beko ve Kubilay Özcan'a ödülleri, Kaymakam Tuna, Belediye Başkanı Babaoğlu, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Gülecen tarafından verildi.

Birliğe ilk katılan er Yunus Gündoğan tarafından yaş kütüğüne plaket çakıldı.

Askerliğini yıllar önce aynı kışlada yapan Hasan Emre Kocabaş ve babası Kemal Kocabaş'a da hatıra belgesini Kaymakam Tuna verdi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !