Ezine'de 'Kadınlar Buluşuyor' Programı

Haber Tarihi : 07.03.2018 10:08:30 Ezine’de, Çanakkale Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında "Kadınlar Buluşuyor" programı gerçekleştirildi.
A +   A -

Gökçebayır köyünde düzenlenen programda, çocuklara yönelik "Çocuğa Yönelik Şiddetle Mücadele" kapsamında koruyucu hizmet olarak psikolog Hacer Hepgül ve sosyolog Melike Dursun tarafından "Hayır Diyebilme" eğitimi, öğrencilere yönelik ise "Akıllı İlaç Kullanımı" eğitimi ve konuyla ilgili boyama kitabı, diş macunu ve fırçası dağıtımı ile diş sağlığı konusunda bilgilendirmede bulunuldu, AFAD görevlileri tarafından da "Temel Afet Bilinci Eğitimi" verildi.

Daha sonra Çanakkale ŞÖNİM Müdürü Nuray Gümrükçü tarafından "Kadına Yönelik Şiddet ve Yürütülen Kurumsal Hizmetler" hakkında bilgiler verildi.

Ardından Çanakkale Barosu Kadın Hakları Komisyonu üyeleri Av. Melis Söylemez, Av. Demet Temel Özcan ve Av. Büşra Aksoy tarafından "Yasada Kadın Hakları" ile ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu.

Programa, Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’nın eşi Ayşe Tavlı, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül’ün eşi Gülser Algül, Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna’nın eşi Hakim Çimen Atacan Tuna, Çanakkale Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) Müdürü Nuray Gümrükçü, Ezine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ezgi Avkal, Çanakkale Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ersin Fırat’ın eşi Remziye Fırat katıldı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !