Geleceğin Motosikletçilerine Eğitim Verildi

Haber Tarihi : 11.03.2018 18:55:54 Çanakkale'nin Lapseki ilçesine bağlı Umurbey beldesinde ilk ve orta okul çağındaki çocuklara güvenli motosiklet eğitimi verildi.
A +   A -

Umurbey Belediyesince hazırlanan Türkiye Motosiklet Federasyonundan motosiklet eğitmeni Tayfun Akın'ın koordinatörlüğünü üstlendiği Güvenli Motosiklet Eğitimi Projesi'nde ilk eğitim çalışması, Umurbey İlk ve Ortaokulu öğrencileriyle yapıldı.

Çalışmada, öğrencilere motosiklet kullanımı ve sürüşteki temel prensipler anlatıldı.

Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, son dönemde motosiklet kazalarında yaşanan artışı televizyonlardan takip ettiklerini söyledi.

Bu kazaları önlemek için çocuk yaştan bilinçli sürüş konusunda eğitim verilmesinin önemine işaret eden Yavaş, "Umurbey Belediyesi olarak böylesine önemli bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.

Koordinatör Tayfun Akın ise bilinçli birer sürücü olabilmenin yolunun erken yaşta eğitimden geçtiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Bizler bu noktada geleceğin sürücüsü konumundaki çocuklarımıza can güvenliklerini korumaları noktasında yardımcı olmaya çalışıyoruz. İlerleyen dönemlerde oluşabilecek kazaların birini bile güvenli motosiklet eğitimi sayesinde önleyebilirsek ne mutlu bize."


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !