Gelibolu'da Güvercin Festivali Düzenlendi

Haber Tarihi : 07.05.2018 12:55:02 Gelibolu'da düzenlenen "20. Güvercin Festivali" çok sayıda güvercin severi bir araya getirdi.
A +   A -

Gazi Süleymanpaşa Mahallesi'ndeki bir spor kompleksinde gerçekleştirilen festivalde konuşan Gelibolu Kanatlı Hayvanları Sevenler ve Yetiştirenler Dernek Başkanı Mehmet İşler, yoğun yağmura rağmen çok sayıda üyenin bir araya geldiğini söyledi.

Etkinliğe katılanlara teşekkür eden İşler, "Festival sayesinde yüzlerce kuşseveri buluşturduk. Bu sayede meraklılar hem tanışıyor hem de kuşlarını sergileme fırsatı buluyor. Güvercin alıp, güvercin veriyorlar. Her güvercin meraklısı birbiriyle farklı cinsteki güvercinleri maddi değerine göre takas yaparak nesli tükenmekte olan güvercin ırklarının yaşamasına da vesile oluyor. Festivalde muhabbet, kanarya ve bazı diğer kuş türleri de yer aldı."

Festivalde, 3 ayrı kategoride ve 28 ayrı dalda düzenlenen yarışmalarda birbirinden güzel ve yetenekli güvercinler yarıştı. Yarışmalarda derece alan güvercinlerin sahiplerine kupaları verildi. Yarışmalara İstanbul, Tekirdağ, Ankara, Antalya ve İzmir'den getirilen güvercinler sergilendi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !