Gelibolu'da Öğrenciler Geri Dönüşüm Elbiseleriyle Yürüdü

Haber Tarihi : 22.05.2018 Gelibolu 26 Kasım İlkokulu öğrencileri, Eko Okullar Programı kapsamında geri dönüşüm malzemelerinden hazırladıkları elbiselerle yürüyüş yaptı.
A +   A -

Öğrenciler ilçe merkezindeki PTT önünde toplanıp burada hazırladıkları elbiseleri giydi.

Geri dönüşüm malzemelerinden hazırlanan elbiseleri giyen çocuklar, çevreye daha duyarlı olunması konusunda hazırladıkları görsellerle sosyal mesaj verdi.

Okulun Eko Tim öğrencilerinden Aysu Şahbaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, 26 Kasım İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri olarak üzerinde çalıştıkları projeyi hayata geçindiklerini söyledi.

Günümüzde çevre kirliliğinin en üst noktalara ulaştığını anlatan Şahbaz, "Bu sebeple bizler Eko Okullar Programı kapsamında iki yıldır çöp atık ve geri dönüşüm konularında dikkate değer etkinliklere imza atmış bulunmaktayız. Okulumuz ve çevresini çöp atıklar konusunda bilgilendirmiş, çöplerin aslında ayrıştırılabileceğini ve bazılarının geri dönüştürülebileceğini yaptığımız bütün çalışmalarla anlatmış olmanın gururunu yaşamaktayız. Artık bizler doğaya atılan çöplerin hem dünyanın, hem de bizim sonumuzu getireceğinin farkındayız." dedi.

Öğrencileri gören çok sayıda vatandaş, kendilerini alkışlayarak destekledi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !