Gelibolu'da Sergi

Haber Tarihi : 07.06.2018 15:56:11 Gelibolu'da düzenlenen sergide Saros'un su altı fotoğrafları ile Gelibolu'nun lodos ağaçları bir araya geldi.
A +   A -

Saros Körfezi Doğal Hayatı Koruma ve Amatör Olta Balıkçıları Yardımlaşma Derneği (SAODER) üyelerinden İsmail Gürlen ile Çınar Doğa Sporları Tüplü Dalış Merkezi sahibi Uğur Çınar'ın iş birliğiyle gerçekleştirilen çalışmada, ahşap yakma, lodos ağaçları ile fosil ve Saroz su altı fotoğraflarından oluşan sergi Atatürk Kültür Merkezinde açıldı.

Dünyada kendi kendini temizleme özelliğine sahip denizlerden biri olan Saros'un su altı fotoğraflarını 12 fotoğraf sanatçısı ile çeken Uğur Çınar ve lodosun deniz kıyısına çıkardığı dalları değerlendirip, şekiller veren ve onlarla çeşitli objeler yapan İsmail Gürlen'in sergi açılışları, Belediye Başkanı Mustafa Özacar tarafından yapıldı.

11 Haziran tarihine kadar açık kalacak olan Saros'da sualtı fotoğraflarında mercan, balık ve güzellikler ile Lodos dalları karma sergide, fosiller, ahşap, yakma ve lodos dalları fotoğrafları sergilendi.