GESTAŞ'ın Yeni Gemisi 'Gelibolu' Suya İndi

Haber Tarihi : 24.04.2018 16:02:21 Çanakkale Boğazı ile adalar arasındaki deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş'nin Gelibolu Tersanesinde yapılan yeni gemisi "Gelibolu", düzenlenen törenle denize indirildi.
A +   A -

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 15 ay önce 150 kişilik bir ekibin çalışmasıyla inşa edilen Gelibolu gemisi, düzenlenen törenle suyla buluşturuldu.

Haziran ayı içerisinde GESTAŞ filosunda hizmet verecek olan yeni gemi 110 araç, 576 yolcu kapasitesine sahip. 14 knot hızla seyir edebilen arabalı vapur feribotu, 4 pervaneye sahip olma özelliğiyle de dikkat çekiyor. Son teknolojiyle donatılan geminin dörtlü pervane sistemi emniyetli ve hızlı seyir ile daha çok manevra imkanı tanımakta. Güvertede yer alan asma kat sayesinde daha fazla araç taşıyan feribot, 88 metre boyu ve 16.80 metre en ölçüleriyle de geniş bir alana sahip.

Geminin suya indirilme törenine, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Evreşe Belde Belediye Başkanı Dr. Ali Kamil Soyuak, CHP Gelibolu İlçe Başkanı Nevzat Kaya, MHP İlçe Başkanı Eyüp Büyükzöngür, GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu, Aksoy Tersanesi Sahibi Mehmet Aksoy, Çanakkale Liman Başkanı Erol Kayalı, Çanakkale Kıyı Emniyet Müdürü Bahattin Sevgi, Gemi Trafik Hizmetleri Operasyon Amiri Rıdvan Gezgin, Eski Belediye Başkanı Cihat Bingöl, GESTAŞ ve tersane yetkilileri katıldı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !