Gökçeada Belediyesi Sosyal Konutları Tamamlandı

Haber Tarihi : 15.12.2016 17:05:28 Gökçeada Belediyesi Burhanettin Kurt Sosyal Konutları, düzenlenen tören ile hak sahiplerine teslim edildi.
A +   A -

Gökçeada Belediyesi tarafından inşa edilen ve belediyelerin arsa, konut ve i̇ş yeri üretimi, tahsisi, kiralaması ve satışına dair genel yönetmelik hükümleri uyarınca belirlenen hak sahiplerine tahsisi yapılan 96 sosyal konut ve çevre düzenlemesi işi tamamlandı.

Gökçeada Belediyesi tarafından 2015 yılı ekim ayı içerisinde gerçekleştirilen ihale sonrasında inşaatına başlanan ve sözleşmesinde öngörülen inşaat süresinden iki ay önce hak sahiplerine teslimlerine hazırlanılan Gökçeada Belediyesi Burhanettin Kurt Sosyal Konutları, düzenlenen tören ile hak sahiplerine teslim edildi.

Belediye Başkanı Ünal Çetin, törende yaptığı konuşmada, belediye olarak verdikleri sözleri tutmaya devam ettiklerini söyledi.

2014 yılı yerel seçimleri öncesinde halkın karşısına çıkıp sosyal konut sözü verdiklerini hatırlatan Çetin, şunları ifade etti:

'Bu sözü verdiğimizde, bize 'daha belediye çalıştırdığı işçi ve memurların maaşlarını ödeyemiyor nasıl başaracaksın' demişlerdi. Tüm mesai arkadaşlarımla ortak çalışma ve gayretlerimizin sonucunda doğru yönetim ile tüm planların başarılabileceğini ispat ettik. Belediyemizce gerçekleştirilen sosyal konutlar tamamlandı. Burhanettin Kurt Sosyal Konutları inşaat ihalesinde belirtilen tarihten 2 ay önce hak sahiplerine teslim edildi.'


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !