GÜNCELLEME - Çanakkale'de 300 Kilo Esrar Ele Geçirilmesi

Haber Tarihi : 26.10.2017 23:07:21 Uyuşturucuyu Yunanistan'dan Türkiye'ye sokmak istedikleri iddiasıyla yakalanan 9 kişiden 6'sı tutuklandı ADLİ SÜREÇ EKLENDİ.
A +   A -

Ezine ilçesinde, 300 kilogram esrarı Yunanistan'dan Türkiye'ye sokmaya çalıştıkları iddiasıyla yakalanan 9 kişiden 6'sı tutuklandı.

İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin 21 Ekim'de Yunanistan'dan yatla Türkiye'ye getirilen 300 kilogram esrarı ele geçirmesinin ardından gözaltına alınan A.Y, E.A, H.B, S.E, R.E, Ö.Ü, M.B, A.B. ve C.T'nin sorguları tamamlandı.

Zanlılar, jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan zanlılardan A.Y, E.A, H.B, S.E, R.E. ve Ö.Ü. tutuklandı.

Diğer zanlılardan A.B. savcılık tarafından M.B. ve C.T. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Yunanistan'dan yatla getirilen, genetiği değiştirilmiş ve normal esrara göre 5 kat daha etkili olduğu belirtilen uyuşturucunun Ezine ilçesi Dalyan köyü sahilinde 21 Ekim'de alıcılara teslim edileceği bilgisine ulaşmıştı. Operasyonda 300 kilogram uyuşturucu ele geçirilmişti.

Operasyon kapsamında önce 6 zanlı gözaltına alınmış, daha sonra sayı 9'a yükselmişti. Ekipler, uyuşturucunun yanı sıra yat ve 3 araca da el koymuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !