İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Ayvacık'ta Yapıldı

Haber Tarihi : 02.08.2018 11:30:20 Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Tuzla Köyünde bulunan MTN Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Elektrik üretim tesisi toplantı salonunda İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı, Vali Orhan Tavlı başkanlığında yapıldı.
A +   A -

Toplantıya, Ayvacık Kaymakam Vekili Bayramiç Kaymakamı Biga İİBF Dekan V. Prof. Dr. Bünyamin Bacak, Tuzla Köyü Muhtarı Birol Çeldir, MTN Enerji Elektrik Üretim Sanayi Ve Ticaret A.Ş. Sahibi Metin Işıl, GAMA Enerji A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Burak Kadıoğlu, Akçansa Yerel ve Kurumsal İlişkiler Süreç Yöneticisi Yusuf Kenan Topaloğlu, SARES RES İşler Müdürü Fehmi Ferhat Karaoğlu, TÜRK-İŞ Temsilcisi Osman Akkurt, HAK-İŞ Temsilcisi, Çanakkale Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Enerji Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Ozan Deniz, MTN Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Santral Müdürü Çağatay Mitil, GARET Enerji Üretim A.Ş. Tesis Müdürü İlker İlhan ve Çan Kömür ve İnşaat (ODAŞ) A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürü Meltem Tuncer tarafından firmaların enerji sektöründeki yatırımları ve istihdam durumu hakkında sunum yapıldı.

Vali Orhan Tavlı, öğrencileri enerji sektörü hakkında bilinçlendirmek için bilgilendirme faaliyetleri yapılması talimatını verdi.

Ayvacık İlçesinde yapılan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı görüş ve önerilerle son buldu.