Kadına Şiddet Ve Çocuk İstismarına Karşı Yürüyorlar

Haber Tarihi : 03.03.2018 13:06:05 Çanakkale'de 3 kadın, toplumun dikkatini hemcinslerine uygulanan şiddete ve çocuk istismarına çekmek için Ankara'da sona erecek yürüyüş başlattı Grup üyesi Taş: 'Bu, sivil bir harekettir. 750 kilometrelik yolculuğun 40 gün sürmesini planlıyoruz'
A +   A -

Çanakkale'de, kadına yönelik şiddet ve çocukistismarına "dur" demek için bir araya gelen 3 kadın, toplumun dikkatini çekmek ve seslerini duyurmak için Ankara'da tamamlanacak yürüyüşe başladı.

Ayvacık ilçesine bağlı Ahmetçe köyünden evli ve 1 çocukannesi 46 yaşındaki Dilek Taş, Biga ilçesinden 3 çocuk annesi 43 yaşındaki HülyaKurt ile Kocaeli'den evli ve 3 çocuk annesi 46 yaşındaki Nursel Karagöz, kadına yönelik şiddete ve çocuk istismarına dikkati çekmek için Ankara'ya kadar yürüme kararı aldı.

Cumhuriyet Meydanı'nda buluşan kadınlara vatandaşlar da destek verdi. Grup üyesi Taş, burada yaptığı konuşmada, sistematik olarak artan çocuk,kadın ve hayvanlara tecavüzlerin ve doğanın katledilmesinin, her vicdanlı insan gibikendilerini de derinden yaraladığını söyledi.

Çok sayıdainsanın artık duymak istemediği bu tarz haberlere isyanettiklerini belirten Dilek Taş, şöyle konuştu:

"İnsanlartepkilerini çoğunlukla sosyal medya üzerinden sanal dünyadavermekte. Bir anne, bir kadın, bir insan olarak özellikle çocuklarayapılan insanlık dışı davranışları içime sindirmem ya datepkimi sanal medya üzerinden göstermem mümkün değildi.Çanakkale'den Ankara'ya kadar yürüyüp, bu konuda toplayacağımızimzaları Türkiye Büyük Millet Meclisine vermeyi kararlaştırdım. Bu, sivil bir harekettir. 750 kilometrelik yolculuğun 40 gün sürmesiniplanlıyoruz. Lapseki, Biga, Karacabey, Bursa, İnegöl, Bozüyük,Eskişehir, Sivrihisar, Polatlı güzergahlarından araç kullanmadanAnkara'ya ulaşacağız."

Açıklamanın ardından 3 kadın, sloganlar atarak Ankara'ya doğru yürüyüşe geçti.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !