Kişiye Özel Motosiklet Tasarımcısı İddialı

Haber Tarihi : 13.03.2013 06:57:06 Ünü Türkiye sınırlarını aşan, kişiye özel motosiklet tasarımcısı Ödemişli Mustafa Karakulak, motor dışında tüm aksamını elinde dizayn ettiği yeni bir motosikletle yine ödülleri süpürmeye hazırlanıyor.
A +   A -

Chopper sınıfı motosikletleri, sahiplerinin talepleri doğrultusunda baştan aşağı yeniden tasarlayan ve Akrep Custom markasıyla katıldığı tüm festivallerden ödüllerle dönen Mustafa Karakulak, Ödemişli bir iş adamı için göz alıcı bir motosiklet hazırlamak üzere kolları sıvadı.

Harley Davidson Streetbob 1600 marka motosikletin motor kısmını söken Karakulak, motosikletin şasesini, fren sistemini ve jantlarını kendi atölyesinde el işi olarak hazırlamaya başladı.

360’lık dev lastiğe sahip olacak motosikletin boyamasını da airbrush tekniği ile yaptıracak olan Karakulak, hazırladığı motosikletle yurtdışındaki yarışmalardan ödül almak istediğini söyledi.

Daha önce kendisine hazırladığı “Çanakkale Zaferi” temalı emsalsiz motosikletiyle gündeme gelen Karakulak, “Jantlarından, çamurluğuna, fren sisteminden, gidonuna kadar her şeyini elde tasarladığım yeni motosikletin yapımı yaklaşık 1 yıl sürecek. Bu arada başka siparişler de var. İzmir, Denizli, İstanbul ve Muğla’da motosiklet tutkunları, motosikletlerini yeniden şekillendirmek üzere Ödemiş’e getirecekler. Her parçayı elde hazırladığımızdan yapım vakit alsa da ortaya çıkan sıra dışı motosikletler ilgi odağı oluyor.

Yurt içinde katıldığımız fuar ve festivallerde Ödemiş adını bu şekilde duyurduğumuz için mutluyuz. Yeni hazırlanan bu motosikletimizle artık yurtdışındaki festival ve yarışmalardan da ödül almak istiyoruz. Daha önce Türkiye’nin en güzel motosikletini tasarlamıştım, bu kez dünyanın en güzel motosikletini Ödemiş Sanayi Sitesi’ndeki atölyemizde hazırlamak istiyorum. Motor bölümüne lisans verseler onu da elde hazırlarım ama bu o kadar da kolay bir süreç değil. Bu yüzden motosikletlerin, motorları hariç her şeyi kendi sıfırdan yapıyoruz” dedi.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !