Lapseki'de Dünya Hayvanları Koruma Günü Etkinlikleri

Haber Tarihi : 04.10.2017 17:30:15 Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla hayvan barınağı ziyaret edildi.
A +   A -

Barınakta yer alan onlarca sokak hayvanları için mama temini yapılan ziyarete Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Çanakkale AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Adem Yılmaz, İl Kadın Kolları Başkanı Saime Aydoğan, Lapseki ve Çardak Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Hüveyda Gül ve hayvan severler katıldı.

Dernek Başkanı Gül, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle barınağa ziyarette bulunarak inceleme yaptıklarını kaydetti.

Belediyenin katkılarıyla güzel işler yapıldığının altını çizen Gül, daimi yapılacak barınak ile birlikte şartların daha da modernleşeceği belirtti.

Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, canlı kavramının sadece insanlara mahsus bir kavram olmadığını hatırlatarak, " Ben dernek üyelerine çok teşekkür ediyorum. Onların gayretleriyle hayvan barınağımız bu şartlara geldi. Burada hayvanlarımızın en iyi şekilde bakımları yapılıyor. Ortak çalışmalar neticesinde hayvan kısırlaştırması sadece burada değil, ilçe merkezi ve köylerde de yapılarak doğaya salımı gerçekleştirilecek. Aşılama çalışmalarımız da olacak. Barınağımızın bir de görevli veterineri var. Şartların daha da iyi olması için çalışıyoruz. Hayvanların kısırlaştırılması ve bakımları için ameliyathane kuruyoruz. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Ana okulu öğrencilerine eğitim

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri kapsamında Lapseki ve Çardak Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği tarafından ana okulu öğrencilerine eğitim verildi.

Küçük çocuklara sokak hayvanlarına karşı duyarlılığı artırmak adına slayt gösteriminde sunum yapıldı.