Lapseki Kirazı Çanakkale'de Tanıtıldı

Haber Tarihi : 17.06.2017 Lapseki Belediyesi tadı, aroması ve rengiyle farklı özelliklere sahip yöre kirazını Çanakkale'de tanıttı.
A +   A -

Çanakkale İl Başkanlığı tarafından hazırlanan 'Yöresel Ürünler ve Değerler Tanıtım Günleri'nde Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, İl Başkanı Yeşim Karadağ ile birlikte vatandaşlara özel hazırlanan paketlerde kiraz dağıttı.

İl Başkanı Karadağ, burada yaptığı konuşmada, Çanakkale'nin Türkiye'nin önsözü olduğunu söyledi.

Bunu söylerken altını sürekli doldurduklarını anlatan Karadağ, 'Çanakkale'ye bakıyoruz tarih var mı? var, turizm var mı? var, tarım var mı? var. İşte bizde Lapseki'nin kirazını Çanakkale'de dağıtarak vatandaşların bu özel lezzeti tatmalarına vesile olmak istiyoruz.' dedi.

Lapseki Belediye Başkanı Yılmaz da, kirazı sadece Türkiye'de değil tüm dünyada tanıtmak için yoğun çaba sarf ettiklerini kaydederek, 'Herkesin bildiği gibi ihracat kirazımız bu gün Kanada'dan Avrupa'ya, oradan Rusya'ya, Orta Doğu'ya ihracat oluyor. Bu yıl Allah'a şükürler olsun fiyatlar iyi. Üreticimiz memnun. Şu anki rekolte altı bin tonu buldu. Bu miktarda biraz daha yükseleceğe benziyor. Bizde tanıtım için elimizden geleni yapıyor, bu anlamda çalışmalarımıza devam ediyoruz.'