Lapseki'ye Yeni Cami Yapılacak

Haber Tarihi : 12.05.2018 12:56:04 AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın girişimleri, İstanbul Esenyurt Belediyesi'nin katkılarıyla inşa edilecek Lapseki İskele Şehitler Camisi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı.
A +   A -

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, törende yaptığı konuşmada, yaklaşık bir yıldır üzerinde çalışılan caminin temelinin atılmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Caminin kardeş belediye Esenyurt Belediyesi ile birlikte projelendirildiğini ifade eden Yılmaz, "Bu alanda bir mescidimiz vardı. Fakat son zamanlarda vatandaşımıza yetersiz olmaya başlamıştı ve cemaate yetmiyordu. Bu yüzden Grup Başkanvekilimizin girişimleriyle Esenyurt Belediyesi tarafından bugün burada temelimizi atıyoruz. Allah'a çok şükür." dedi.

Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe ise kardeşliğin çok önemli bir unsur olduğunu hatırlattı.

"Kardeşlik dinimizin de önemli değerlerinden birisidir" diyen Alatepe, yapılacak bir yatırıma el atmanın, omuz vermenin kardeşlik hukukunun bir parçası olduğunu belirtti.

Bu amaçla Lapseki'deki bir esere destek olduklarına işaret eden Alatepe, "Buraya yakışan, ecdada yakışan, şehitlerimize yakışan şuradan bakınca şehitleri gören, Allahu ekber nidasının şehitlere ulaştığı bir yer olması açısından da ben çok önemsiyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Lapseki Kaymakamı Lapseki İlçe Başkanı Halil Özer, Çardak Belediye Başkanı Basri Ulaş, Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş ve çok sayıda vatandaş katıldı.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !