Milli Okçu Tümer Gelibolu'nun Gururu Oldu

Haber Tarihi : 24.05.2018 13:50:17 İtalya'nın Rovereto şehrinde yapılan Gençlik Kupası 1. ayakta yarışan ve aralarında Gelibolulu sporcu Ulaş Berkin Tümer'in de bulunduğu milli takım ikinci oldu.
A +   A -

Klasik Yay Yıldız Kadet Erkek Milli Takımı'nda bulunan Ulaş Berkim Tümer, Efe Gürkan Maraş ve Ali Aydın yarışmalarda sırasıyla Gürcistan'ı 6-0, Ukrayna'yı 6-0 ve Hollanda'yı da 6-0 yenerek finale yükseldi.

İtalya'nın ev sahibi olduğu şampiyonanın final ayağında, Yıldız Erkek Milli Takımı Belçika'ya yenilerek gümüş madalya alarak ikinci oldu.

Gümüş madalyalı milli takımın içinde yer alan Ulaş Berkim Tümer, Gelibolu'nun gururu oldu.

Okçuluk Milli Takım Antrenörü Emre Özdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, yıldız takımında yer alan Tümer'in İtalya'dan döner dönmez Antalya'da Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezinde kampa girdiğini söyledi.

Tümer'in gelecek vadeden bir sporcu olduğunu dile getiren Özdemir, "2020'de yapılacak olimpiyatlar için çalışmalarını burada sürdürecek. Katıldığı uluslararası turnuvalarda aldığı başarılarla hem tecrübe kazanıyor, hem de milli takıma verimli oluyor." dedi.