Nakil Bekleyen Hastanın Rüyası Gerçek Oldu

Haber Tarihi : 27.09.2017 14:26:52 Çanakkale’de 7 yıl önce böbrek yetmezliğine yakalanan Halil Özcan, ÇOMÜ Organ Nakil Merkezi’nde gerçekleşen böbrek nakli ile eski sağlığına kavuştu. Özcan, Organ Nakil Merkezi’nde ilk gerçekleşecek olan organ naklinin kendisine yapılacağını 15 gün önce rüyasında gördüğünü belirtti.
A +   A -

Çanakkale’nin Çan ilçesinde yaşamını sürdüren, 10 yıllık tansiyon hastalığına bağlı olarak 7 yıl önce böbrek yetmezliğine yakalanan 45 yaşındaki Halil Özcan, 2 ay önce ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Organ Nakil Merkezi’ne başvurdu.

Organ Nakil Merkezi’nde 2 ay boyunca diyalize gelen Halil Özcan, merkezde ilk gerçekleşecek olan organ naklinin kendisine yapılacağını, 15 gün önce rüyasında gördüğünü ifade etti.

Böbrek nakli haberi 6 gün önce Bursa Çekirge Devlet Hastanesi’nden gelen Özcan’a, 52 yaşındaki Mesut Çiğdem’in beyin kanaması geçirmesi sonucu gerçekleşen beyin ölümünün üzerine ailesi tarafından organlarının bağışlanma kararı alındı. Çiğdem’den alınan böbrek, ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi organ nakil ekibi tarafından Özcan’ın sol böbreğine nakledildi.

ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Organ Nakil Merkezi Müdürü Doç. Dr. Cabir Alan, “Halil Bey’de tansiyon hastalığı düzenli olarak kontrol altına alınamadığı için 10 yıl sonunda böbreklerde yetmezlik ortaya çıkmış. 7 yıldır diyalize giriyordu. Bundan iki ay önce merkezime kayıt oldu. Bursa’dan bir hastada beyin ölümü gerçekleşmesi ve yakınlarının organlarını bağışlaması üzerine Sağlık Bakanlığı’ndan bize bir liste geldi. o liste doğrultusunda Halil Bey’e ulaştık. Halil Bey’de garip bir tesadüftür ki, biz kendisine çağrı ulaştırmadan iki hafta öncesinde rüyasında böbrek nakli olacağını görmüş. O gün bize geldiğinde de kendisi söylemişti. ‘İçimde bir his var. 5 hasta geldi ama bu böbrek bana çıkacak. İçimde bir mutluluk ve coşku var’ dedi.

Hakikaten de içine doğmuş olduğu gibi, yapılan testlerde yüzde 100 uyum Halil Bey’e çıktı. O gece böbrek naklini başarılı bir şekilde gerçekleştirdik” diye konuştu.

Sağlığına kavuşan Halil Özcan, “ÇOMÜ Organ Nakil Merkezi’nde böbrek nakli operasyonu geçirdim. Bu operasyonu geçirmeden önce böbrek nakli olacağımı 15 gün önce rüyamda görmüştüm. Böbrek nakli olacağım içime doğmuştu ve hissediyordum. Böbrek nakli için çağrıldığımda böbrek nakli bana nasip oldu. Çok başarılı bir operasyon geçirdim. Organ Nakil Merkezi ekibine ve tüm personeline teşekkür ederim. Allah onlardan razı olsun. Beni bu dertten kurtardılar. Şu anda rahat rahat suyumu da içebiliyorum. Ve rahat rahat günlük hayatımı sürdürüyorum” şeklinde konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !